Dyplomowany specjalista do spraw OZE




Studia I stopnia
Studia podyplomowe
Studia krótkiego cyklu
Kursy i szkolenia
Kształcenie Specjalistyczne
Kształcenie Specjalistyczne (KS) czyli Studia Krótkiego Cyklu (SKC) (ang. „short-cycle higher education”) to forma kształcenia prowadzona przez uczelnie wyższe, odpowiadająca poziomowi 5 Polskiej oraz Europejskiej Ramy Kwalifikacji. Studia w tej formie adresowane są do osób, które ukończyły szkołę średnią (można być przyjętym bez zdanej matury)....
Odnawialne źródła energii to przyszłość i szansa na samowystarczalność dla każdego z nas.
Odnawialne źródła energii (OZE) to alternatywa dla energii uzyskiwanej z paliw kopalnych. W walce o środowisko i ograniczenie gazów cieplarnianych, wykorzystywanie OZE staje się priorytetem i koniecznością. Plany Unii Europejskiej dotyczące celów klimatycznych zakładają redukcję emisji CO2 o 55% do 2030 roku oraz zobowiązanie osiągnięcia zerowych emisji CO2 do 2050 roku.
W 2020 roku już około 80% nowej dodanej mocy elektrycznej pochodziło ze źródeł odnawialnych, a ogromny wzrost wykazały w tym czasie kategorie związane z energią słoneczną i wiatrową (razem stanowiąc ponad 50% całkowitej zainstalowanej energii odnawialnej).
Rynek będzie potrzebował wielu wykształconych specjalistów do spraw odnawialnych źródeł energii.
Nauka trwa 1,5 roku (3 semestry) i kończy się uzyskaniem tytułu Dyplomowanego Specjalisty do spraw Odnawialnych Źródeł Energii.
Przyjmujemy kandydatów po ukończeniu szkoły średniej. Osoby, które do ukończenia kształcenia nie będą miały świadectwa dojrzałości uzyskają dyplom z tytułem Specjalisty.
Program studiów jest ukierunkowany na kształcenie umiejętności praktycznych. W programie występują trzy bloki programowe:
Moduły ogólnorozwojowe
- Savoir vivre,
- autoprezentacja,
- komunikacja interpersonalna,
- język angielski,
- negocjacje,
- zamiast WF – taniec (dla chętnych na rurze – od 2017r pole dance to oficjalna dyscyplina sportowa),
- podstawy samoobrony (dla kobiet),
- pierwsza pomoc przedmedyczna – otrzymujecie odrębny certyfikat
- BHP – wydajemy odrębne świadectwo,
- RODO.
Moduły specjalistyczne
- regulacje prawne w o zakresie OZE
- profesjonalna obsługa klienta
- techniki menedżerskie
- słoneczne systemy grzewcze
- pompy ciepła
- systemy grzewcze na biomasę
- systemy fotowoltaiczne
- płytkie systemy geotermalne
- systemy wiatrowe
Moduł praktyczny – praktyki zawodowe, możliwość sprawdzenia nabytych umiejętności w miejscu pracy
Zajęcia dodatkowe – słuchacze mogą uczestniczyć w wszystkich zajęciach oferowanych w ramach Business Collage na innych kierunkach na warunkach preferencyjnych określonych odrębnie.
Tradycja i doświadczenie to nasz mocny atut
Kształcenie specjalistyczne to nowa, europejska forma zdobywania kwalifikacji. W polskim systemie edukacyjnym studia krótkiego cyklu nie funkcjonowały, lecz istniały formy kształcenia nowoczesnych kadr średniego szczebla administracyjnych i biznesowych.
Uruchamiając Kształcenie Specjalistyczne właśnie w kooperacji WSAP i Business College odwołujemy się do tradycji kształcenia w Kielcach kadr średniego szczebla dla administracji i biznesu.
W 1989 roku uruchomione zostało Pomaturalne Studium Samorządu i Administracji z którego bezpośrednio wywodzi się Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Kielcach.
W 1992 roku twórcy Business College utworzyli Pomaturalne Studium Menedżerskie, przekształcone rok później w Wyższą Szkołę Handlową w Kielcach. Od 1993 roku studium policealne było prowadzone pod nazwą Business College.
Czesne wynosi 1 700 zł za semestr (płatne przez 3 semestry) lub 330 zł miesięcznie.
Opłata rekrutacyjna – 85 zł*
*Na podstawie par.1.3 Rozporządzenia MNiSW w sprawie maksymalnych opłat za postępowanie związane z przyjęciem na studia z 26 września 2016 r. (Dz.U.2016.1608)