
Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Kielcach z dumą uczestniczy w realizacji projektu pt. Dostępna Szkoła Administracji jako Beneficjent!
Nr projektu: FERS.03.01-IP.08-0090/24
Podmioty uczestniczące w realizacji projektu: Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Kielcach (Beneficjent), Fundacja DOGadanka (Partner), Fundacja Edukacja na NOWO (Partner)
Okres realizacji projektu: od: 2024-10-01 do: 2026-03-31
Wartość projektu: 1.912.741,88 PLN, w tym:
- ze środków europejskich: 1.578.394,60 PLN
- ze środków dotacji celowej: 276.965,02 PLN
- ze środków własnych Beneficjenta: 57.382,26 PLN
Celem ogólnym projektu jest transformacja uczelni – Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Kielcach (WSAP) – w uczelnię dostępną dla osób z niepełnosprawnościami w okresie do 31.03.2026 r. poprzez realizację dostosowań w 8 obszarach: struktura organizacyjna, dostępność architektoniczna, dostępność informacyjno-komunikacyjna, dostępność cyfrowa, technologie wspierające, procedury, usługi wspierające edukację, działania podnoszące świadomość niepełnosprawności wśród pracowników WSAP.
Główne rezultaty projektu:
1) wdrożenie przez WSAP rozwiązań mających na celu poprawę dostępności uczelni dla osób z niepełnosprawnościami,
2) podniesienie kompetencji 27 pracowników WSAP w wybranych aspektach dot. uczestnictwa osób z niepełnosprawnych w życiu akademickim uczelni.
Projekt jest realizowany w ramach ścieżki START, w partnerstwie z organizacją działającą na rzecz osób z niepełnosprawnościami (Fundacja DOGadanka) oraz fundacją edukacyjną, gwarantującą wysoką jakość działań szkoleniowych (Fundacja Edukacja na NOWO).

Zawartość do pobrania:
Uprzejmie informujemy o możliwości zgłaszania do Instytucji Zarządzającej (Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej lub Instytucji Pośredniczącej (Narodowe Centrum Badań i Rozwoju) podejrzenia o niezgodności projektu pt. „Dostępna Szkoła Administracji” lub działań Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Kielcach z Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych sporządzoną w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r. (Dz. U. z 2012 r. poz. 1169, z późn. zm.), zwanej dalej „KPON”. Sygnały, zgłoszenia lub skargi dotyczące wystąpienia niezgodności projektów FERS z postanowieniami KPON mogą przekazywać osoby fizyczne (uczestnicy projektów lub ich pełnomocnicy i przedstawiciele), instytucje uczestniczące we wdrażaniu funduszy UE oraz strona społeczna (stowarzyszenia, fundacje) za pomocą (w każdym poniższym przypadku uznaje się zgłoszenie za przekazane w formie pisemnej):
- poczty tradycyjnej – w formie listownej na adres ministerstwa: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa lub Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Ul. Chmielna 69, 00-801 Warszawa,
- skrzynki nadawczej e-puap Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej lub Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.