Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Kielcach z dumą uczestniczy w realizacji projektu pt. Dostępna Szkoła Administracji jako [Beneficjent / Partner]! 🎓✨

Nr projektu: FERS.03.01-IP.08-0090/24

Podmioty uczestniczące w realizacji projektu: Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Kielcach (Beneficjent), Fundacja DOGadanka (Partner), Fundacja Edukacja na NOWO (Partner)

Okres realizacji projektu: od: 2024-10-01 do: 2026-03-31
Wartość projektu: 1.912.741,88 PLN, w tym:
a. ze środków europejskich: 1.578.394,60 PLN
b. ze środków dotacji celowej: 276.965,02 PLN
c. ze środków własnych Beneficjenta: 57.382,26 PLN

Celem projektu Celem ogólnym projektu jest transformacja uczelni – Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Kielcach (WSAP) – w uczelnię dostępną dla osób z niepełnosprawnościami w okresie do 31.03.2026 r. poprzez realizację dostosowań w 8 obszarach: struktura organizacyjna, dostępność architektoniczna, dostępność informacyjno-komunikacyjna, dostępność cyfrowa, technologie wspierające, procedury, usługi wspierające edukację, działania podnoszące świadomość niepełnosprawności wśród pracowników WSAP.

Główne rezultaty projektu:
1) wdrożenie przez WSAP rozwiązań mających na celu poprawę dostępności uczelni dla osób z niepełnosprawnościami,
2) podniesienie kompetencji 27 pracowników WSAP w wybranych aspektach dot. uczestnictwa osób z niepełnosprawnych w życiu akademickim uczelni.

Projekt realizowany w ramach ścieżki START, w partnerstwie z organizacją działającą na rzecz osób z niepełnosprawnościami (Fundacja DOGadanka) oraz fundacją edukacyjną, gwarantującą wysoką jakość działań szkoleniowych (Fundacja Edukacja na NOWO).