Gospodarka przestrzenna i ochrona środowiska

Studia I stopnia
Studia krótkiego cyklu
Kursy i szkolenia

Studia na kierunku GOSPODARKA PRZESTRZENNA I OCHRONA ŚRODOWISKA skierowane są do osób, które chcą się zapoznać z problematyką współczesnej ochrony środowiska oraz z praktycznymi zagadnieniami zagospodarowania przestrzennego.

Celem studiów jest przygotowanie kadr do zarządzania przestrzenią oraz ochroną środowiska w administracji publicznej (jednostkach samorządu terytorialnego) oraz zdobycie umiejętności posługiwania się studium zagospodarowania przestrzennego, znajomości procedur sporządzania studium z uwzględnieniem potrzeb efektywności gospodarczej, względów przyrodniczych, społecznych i ustrojowych oraz aspektów prawnych.

Program studiów obejmuje elementy GIS ( a Geographical Information System).

Szczególny nacisk położony jest również na zagadnienia ochrony i kształtowania środowiska w ujęciu prawnym, ekonomicznym oraz gospodarczym zgodnym z europejskimi standardami.

Czas trwania studiów – 9 miesięcy, zajęcia realizowane są w dwudniowych zjazdach sobotnio-niedzielnych w wymiarze 189 godzin

Program studiów podyplomowych Gospodarka przestrzenna i ochrona środowiska z elementami GIS obejmuje m.in.:

• Prawne podstawy gospodarki przestrzennej, ochrony środowiska i dziedzictwa kulturowego,
  • Planowanie przestrzenne,
  • Decyzje środowiskowe,
  • Urbanistyka (wstępne projektowanie urbanistyczne i planistyczne),
  • Prawo budowlane,
  • Przyrodnicze podstawy gospodarki przestrzennej,
  • Postępowanie administracyjne,
  • Prawo ochrony środowiska,
  • Ocena oddziaływania na środowisko, jako element ochrony środowiska (decyzje środowiskowe),
  • Gospodarka odpadami,
  • W kierunku SMART CITY
  • Ochrona komponentów środowiska (powietrze, woda, ścieki, hałas)

WSAP w Kielcach od ponad dwóch dekad specjalizuje się w kształceniu na potrzeby administracji publicznej. Poprzez stałą współpracę z profesjonalistami zajmującymi się gospodarką przestrzenną i ochroną środowiska w jst, stale doskonalimy program studiów, przystosowując go do ciągle zmieniających się wymogów otoczenia.

Studia w naszej Uczelni to:

• wysoka jakość kształcenia potwierdzona pozytywną oceną Państwowej Komisji Akredytacyjnej
  • wykwalifikowana kadra, którą stanowią pracownicy naukowi oraz urzędnicy publiczni i wysokiej klasy, specjaliści w poszczególnych dziedzinach,
  • możliwość uzyskania stypendium na studiach I stopnia
  • praktyki zawodowe w urzędach dla studiów I stopnia i Kształcenia Specjalistycznego, które mogą być początkiem kariery zawodowej urzędnika administracji publicznej
  • stały i przejrzysty system opłat – żadnych ukrytych kosztów
  • własna baza lokalowa, dzięki czemu zajęcia odbywają się w jednym miejscu
  • doskonałe zaplecze techniczne i informatyczne,
  • zajęcia prowadzone są w małych grupach,
  • bardzo dobra lokalizacja z dogodnym dostępem do komunikacji miejskiej.
  • możliwość korzystania ze studiów w systemie on-line lub hybrydowym w ramach platformy do zdalnego nauczania,
  • możliwość korzystania z materiałów dydaktycznych na platformie internetowej,
  • konkurencyjne ceny, elastyczne formy płatności,
  • dogodne dni i godziny zajęć dydaktycznych na studiach niestacjonarnych pozwalają godzić studia z pracą zawodową /zajęcia w sobotę i niedzielę/
  • kameralny charakter uczelni– u nas nie zginiesz w tłumie
  • dbałość o przyjazną i życzliwą atmosferę w trakcie studiowania, zarówno ze strony wykładowców jak i obsługi administracyjnej
  • studia podyplomowe kończące się egzaminem w formie testu, bez konieczności pisania i obrony pracy.

Czesne: 1 600 zł za semestr
Forma płatności  czesnego za całe studia : jednorazowo, w dwóch ratach, czterech lub z podziałem na 8 rat.

Brak opłaty wpisowej.

Opłata rekrutacyjna: 85 zł

Konto bankowe do opłat:
Wyższa Szkoła Administracji Publicznej
ING BANK ŚLĄSKI

Gospodarka przestrzenna i ochrona środowiska z elementami GIS

Kierunek studiów*

Twój kwestionariusz zostanie za chwilę do nas przesłany. Niezwłocznie po dokonaniu rejestracji prosimy o zgłoszenie się w Sekretariacie Uczelni i okazanie oryginałów następujących dokumentów:

- CV
    - Odpis dyplomu uczelni wyższej